Účel antidatované výpovědi

Podle Obchodního zákonníku může mít veřejná obchodní společnost minimálně dva společníky.

Pokud jeden ze dvou společníků podá výpověď, firma se buď likviduje, nebo ji zbývající společník může převzít na svou fyzickou osobu.

Výpověď ze společnosti musí být podána nejpozději šest měsíců před koncem kalendářního roku, aby mohla vstoupit do likvidace prvním lednem roku následujícícho. Pokud se to nestihne, společnost se ruší až k 1.1. o rok později.

Zbývající společník má na rozhodnutí, zda si firmu převede na sebe, jeden měsíc po 1.lednu. Pokud se nerozhodne, firma vstupuje do likvidace (platilo do roku 2000)

Výpověď byla předložena 30.1.2002 s tím, že byla společnosti doručena již 21.6.2001. Dnem 1.2.2002 by tedy společnost TIF vstoupila do likvidace a Lída M s Liborem J by tak měli trh vyčištěný od konkurenta.

Potřebovali ale na výpovědi podpis nějaké třetí osoby z TIF, aby vypadala věrohodně. Ten poskytla moje asistentka Zdena B. Připomínám, že v den briefingu, se nedostavila do práce a už nikdy nepřišla. Již ten samý den zvedala telefony v KPPT. Pracovní poměr v TIF s ní byl ukončen z důvodu neomluvené absence. Nabízí se zde tedy domněnka, že za podpis dostala pracovní pozici.

Usvědčujícím důkazem je skutečnost, že výpověď opatřili razítkem, které bylo vyrobeno až 23.7.2001. Potvrzeno Polcií ČR. Důkaz ZDE.


 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.