Převedení dvou vozidel do vlastnictví KPPT

Po návrtu do firmy mi náš řidič Jakub J řekl, že při odchodu Lídy M ze skladu jej tato kontaktovala a nabídla mu práci ve společnosti KPPT s tím, že převede vozidlo, s kterým jezdí na tuto firmu.

Na základě této informace jsem v kanceláři zjistil, že zmizely leasingové smlouvy k vozidlům Ford Transit 2,5TD a Ford Escort TD. Především vozidlo Ford Transit bylo hlavním dodávkovým automobilem, kterým jsme zaváželi zákanízky cukrovinkami.

Volal jsem ihned Lídě M, která mi ovšem nezvedala telefon.

Volal jsem tedy do leasingové společnosti AF. Bylo však již po pracovní době, takže jsem tam nikoho nezastihnul. Druhý den ráno jsem opět volal do této společnosti. Jejich zaměstnanec mi sdělil, že je paní Lída M navštívila s panem Liborem J a převedla obě leasingové smlouvy na KPPT. Na můj dotaz, jak je možné, že převod realizovali tak rychle, když od nás při uzavření smlouvy požadovali podrobné ekonomické ukazatele mi sdělil, že paní Lída M jim tvrdila, že bude jednatelkou společnosti KPPT, že tato přebírá veškerou činnost od TIF, která bude zlikvidována. Navíc TIF plnila splátky vždy včas a v plné výši, takže Lída M pro ně byla dostatečnou zárukou.

Ihned jsem jel k místní DI Policie ČR, kde jsem na parkovišti potkal Lídu M, jak nese přeregistrované VTP od obou vozů. Požádal jsem jí o vysvětlení. Sdělila mi, že se se mnou nebude bavit. Nakonec se mi podařilo ji přesvědčit, že probereme celou záležitost na nedaleké čerpací stanici F.

 


 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.