KPPT nepřevzala TIF žádné zákazníky, neboť Libor J je všechny před lety zajistil a předal TIF.

V první řadě kategoricky odmítám, že by Libor J předal jakékoliv zákazníky společnosti TIF. Jednalo se o tvrzení, podpořené křivou výpovědí svědkyně Marty Ž a nepravdou, kterou uvedla soudkyně Martina J ve svém rozsudku.

Libor J ve své výpovědi uvádí:

"Největší odběratelé žalobce byli ti, kteří byli mnou získáni po roce 1999, zejména free shopy."

To není pravda

 • Neexistuje žádný protokol, email či fax, na kterém by byl záznam o předání jakéhokoliv zákazníka.
 • Při výslechu toto tvrzení potvrdil jedna svědkyně Marty Ž. Ta ale před tím vypovídali na Policii přesný opak. Jednalo se o křivé svědectví. Bohužel, i zásluhou soudkyně Martina J bylo její trestní stíhání zastaveno.
 • Svědek JCH, ředitel firmy C, která vyráběla pro KPPT oplatky vypověděl:

"Distribuční sít C jsme nikdy nikomu nepředali. Pak je distribuční sít KPPT, kterou spravoval Libor J. Je otázkou, jak se na ní podílel TIFKPPT patrně předal sít TIF celou, ale podrobnosti k tomu neznám."

  • Žádný ze zákazníků KPPT nebyl předán TIF. Neexistuje o tom žádný záznam.
  • KPPT mohla mít maximálně pět malých aktivních zákazníků, jako byla například Kavárna Slavia v Praze a nějaký stánek na Staroměstském náměstí. O nich Libor J kdysi mluvil.
  • Pokud KPPT měla zákazníky, které by údajně předala TIF, pak nechť je doloží výpisem ze svého účetnictví. KPPT vyvinulo obrovské úsilí, aby účetnictví nemohlo předložit. Tím by na sebe totiž naopak dodalo jasné důkazy o přebírání zákazníků společnosti TIF.
  • Kdyby soudkyně nezamítla důkaz účetnictví KPPT, prokázalo by se, že KPPT žádné zákazníky firmě TIF nepředala. Podle mne soudkyně účelově tento důkaz zamítla, aby mohla žalované zprostit obžaloby.

Soudkyně v rozsudku uvedla:

Výpověď Libora J ale byla podporována výpovědí svědka JCH, který sice nevěděl nic bližšího o podstatě spolupráce TIF a KPPT, avšak uvedl, že distribuční síť KPPT byla patrně celá předána žalobci.

Paní soudkyně, zde ani nikde jinde ve spisu není uvedeno, kolik to bylo zákazníků, kteří to byli, jaký dělali obrat. Nenašli jsme ani žádný předávací protokol, fax či email, který by to dokládal. Doložil vám své tvrzení například seznamem ze svého účetnictví? Upozorňovali jsme vás na to. Vy jste to ignorovala.

Vážená paní soudkyně, zde jste se dopustila ve své práci křivdy.

Významné zákazníky firmě TIF získal především pan Josef B, kterému za to byla prokazatelně vyplácena provize z obratu.

 


 

 

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.